Врожай зерна в Європі незначно зменшиться через спеку

2019-07-03 12:21:10
Врожай зерна в Європі незначно зменшиться через спеку

Спека в Західній Європі, яка може зменшити врожай зерна, триватиме не довго, тому не призведе до таких збитків, які були під час посухи в минулому році.

 

В п’ятницю температура у Франції сягнула рекордного значення.

 

Трейдери сподіваються, що спека триватиме недовго, тим більше, що після нещодавніх опадів посіви знаходяться в доброму стані, а розвиток озимих майже завершений. Тому вплив погодних умов буде помірним, й незначно зменшить врожайність зерна.

 

Окремі аналітики зменшили прогноз виробництва м’якої пшениці в ЄС, проте всі оцінки перевищують 140 млн т, що відчутно більше, ніж тогорічний врожай 129 млн т, який постраждав від посухи.

 

У Франції, що є найбільшим виробником зерна в ЄС, врожайність пшениці, яка знаходилася на ранніх стадіях наповнення, може знизитись на 3-5 ц/га. При цьому вміст протеїну, що є важливим показником якості зерна, може збільшитись.

 

Спека може прискорити початок збирання пшениці у Франції, як це було з озимим ячменем, збір якого розпочався раніше, а врожайність не погіршилася, оскільки зерно вже встигло дозріти.

 

Високі температури можуть пошкодити більш пізні культури, такі як ярий ячмінь, кукурудза та цукрові буряки. Проте незабаром спека спаде.

 

Для Німеччини, яка торік найбільше постраждала від посухи, прогнози врожаю зменшені незначно.

 

Польщу також очікують помірні втрати. Прогноз виробництва зменшили на 200 тис т до 10,7 млн т, що на 9% перевищить врожай минулого року.

 

В Британії, де екстремальних температур не було, пшениця знаходиться в доброму стані та потребує теплої сонячної погоди для отримання врожайності на рівні, вищому за середній.

 

Врожай ріпаку, що є основною олійною культурою в ЄС, за оцінками експертів буде найнижчим за 10 років внаслідок несприятливих погодних умов в минулому році.

Коментарі відвідувачів (0):