Високі ціни на рослинні олії знижують активність покупців

2020-06-18 12:10:25
Високі ціни на рослинні олії знижують активність покупців

Поступове зростання цін на рослинні олії призвело до зниження попиту з боку покупців, а можлива друга хвиля Covid-19 в Китаї та посилення політичної напруги між Китаєм та Індією взагалі може розвернути ціни донизу.

 

Єгипетський GASC 16 червня скасував тендер по закупівлі 40 тис т рослинних олій через надто високі ціни пропозицій.

 

Ціни пропозицій української соняшникової олії з поставкою у липні-серпні залишаються на високому рівні 770-780 $/т FOB через обмежений обсяг пропозицій, проте активності покупців не спостерігається, а попит на олію зі старого врожаю з боку Індії майже відсутній.

 

Ціни на соняшникову олію з насіння нового врожаю з поставкою у жовтні-листопаді також сягають 710-720 $/т FOB, навіть попри збільшення площ сівби соняшника в Україні та Росії та покращення стану посівів після опадів. Спостерігається активніший попит на неї та продажі.

 

Високі ціни на пальмову олію підтримують ринки соєвої та соняшникової олії. З початку тижня ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії відновилися до п’ятничного рівня 2361 рінггитів/т або 551,66 $/т на тлі активізації попиту з боку Китаю, який протягом 1-15 червня імпортував 233,3 тис т малайзійської пальмової олії.

 

Рішення влади Індонезії про перенесення з 2023 на 2026 рік термінів відкриття виробництва біопалива другого покоління посилить тиск на ціну пальмової олії найближчим часом. Такий крок обумовлений спричиненою пандемією Covid-19 фінансовою кризою, яка не дозволяє повним обсягом проінвестувати даний проект. Нагадаємо, що переробка пальмової олії у «зелене дизельне пальне» є частиною плану влади по збільшенню використання цієї олії всередині країни через скорочення її експорту на тлі надлишку пропозицій на світовому ринку, та з метою зменшення імпорту традиційного пального.

 

Ф’ючерси на соєву олію в США торгуються по 636 $/т на чутках про можливе відновлення закупівель Китаєм та даних про нарощування переробки. За даними асоціації NOPA, у травні американські підприємства переробили рекордні 6,2 млн т сої, що на 80 тис т поступається показнику квітня 2020 р., але на 550 тис т перевищує рівень травня 2019 р.

 

Ціни на ріпакову олію в Нідерландах ростуть за підтримки ринку соєвої олії та слабкого євро. Серпневі ф’ючерси виросли на 2 €/т до 753 €/т FOB DM.

Коментарі відвідувачів (0):