Відсутність опадів в Аргентині викликало бурхливе зростання цін на соєвий шрот

2018-02-14 12:46:10
Відсутність опадів в Аргентині викликало бурхливе зростання цін на соєвий шрот

Міністерства сільського господарства США заявило, що в основній зоні виробництва сої в Аргентині засуха продовжує погіршуватися, а сукупні опади у листопаді-січні були на 20% нижче свого звичайного рівня.

Дуже важливо отримати достатні опади в період цвітіння і утворення стручків сої, тому трейдери уважно дивляться на моделі прогнозів погоди на найближчі тижні.

 

Погодна модель від GFS показує деяке поліпшення, «демонструючи значні дощі на 1-3 дюйма над 75% центральної, східної і північної Аргентини в 6-10-денний прогноз

Але, на думку іншого прогнозу від Radiant Solutions в найближчі два тижні в Аргентині немає ознак великого дощу, і дефіцит вологи в грунті залишиться на більшій частині регіону.

 

У вихідні рівень опадів в Аргентині був набагато нижчим, ніж прогнозувалося, що стало чинником різкого зростання цін у понеділок і вівторок на соєвий шрот, сою в Чикаго.

Ф'ючерси на соєвий шрот зросли на 8% і торгуються на рівні 400,25$/т, що є найвищим показником спотового контракту з липня 2016 року, а ціни на сою зросли на 2,5% до 370,47$/т. Аргентина є потужним експортером соєвого шроту тому можливе скорочення врожаю сої різко підірвали ціни на шрот.

 

При цьому зниження цін на нафту до 62,7$/барель, а також відсутність чинників зростання цін на пальмову олію стало чинниками зниження цін на соєву олію на 1,8% до 700,8$/т.

 

Аргентинські фермери стримують продаж сої старого врожаю з-за зростання цін у порівнянні з минулим сезоном, чому сприяло також планове зниженням експортних мит і знеціненням песо.

Коментарі відвідувачів (0):