Відсутність НБУ на міжбанку стала фактором спекулятивного зростання курсу долара до гривні на 2,2% за тиждень

2020-07-21 12:04:04
Відсутність НБУ на міжбанку стала фактором спекулятивного зростання курсу долара до гривні на 2,2% за тиждень

Протягом останнього тижня з 13 по 17 липня Нацбанк України не проводив інтервенції на міжбанківському валютному ринку, що на тлі призначення нового глави НБУ стало фактором різкого зростання курсу долара з 27 до 27,61/27,63 гривень за долар.

 

Відмову від інтервенцій зафіксували вперше з вересня 2018 року.

 

За тиждень до цього інтервенції НБУ з купівлі валюти склали $ 92 млн, а протягом тижня з 30 червня по 3 липня регулятор купив на міжбанківському валютному ринку $169,8 млн.

 

В цілому ж, з початку 2020 року Нацбанк купив на міжбанку валюти на $3,977 млрд і продав на $2,944 млрд.

 

За словами Кирила Шевченка нового керівника, Нацбанк не виходив на міжбанківський ринок, оскільки не бачив для цього підстав. "Ми не бачимо перетину граничних показників курсу. Коливання знаходяться в нормальних межах. Тому ми не виходили на ринок, тому що не бачили для цього підстав”, — зазначив Шевченко.

 

Вчора на прес-конференції також Шевченко підкреслив, що Нацбанк не буде змінювати свою політику щодо курсу. "Політика НБУ передбачає плаваючий курс і залишиться незмінною", - підкреслив він.

 

 

Відсутність на міжбанківських торгах НБУ відразу скористалися спекулянти, які продовжували розкачувати курс, а різке зростання курсу стримує продаж валютної виручки з боку експортерів, які намагаються також заробити на високому курсі.

 

Активна купівля валюти з боку нерезидентів, які виводили свої капітали, також чинила тиск на курс в доповненні до збільшення попиту на валюту з боку населення, яке відновило попит на валюту для поїздок на море в Туреччину, або Єгипет, які відкрилися для українських туристів.

 

За прогнозами аналітиків НБУ сьогодні втрутиться в торги і знизить тиск на курс в доповненні до аукціону з розміщення ОВДП, який пройде сьогодні.

Коментарі відвідувачів (0):