Відновлення попиту на нафту поки не вплинуло на ринки рослинних олій

2021-06-22 12:04:55
Відновлення попиту на нафту поки не вплинуло на ринки рослинних олій

Ціни на нафту, що зростають п’ять сесій поспіль, вже наблизилися до найвищого з 2018 року рівня на сподіваннях щодо швидкого відновлення попиту на нафту влітку завдяки активній вакцинації населення від короновірусу та розвитку світових економік.

 

В Ірані на виборах президента переміг голова Верховного суду країни Ібрахім Раісі, який раніше жорстко критикував угоду по ядерній програмі, проте після виборів оголосив, що в разі зняття всіх санкцій з боку США готовий повернутися до переговорів. Затримка відновлення поставок нафти з Ірану підтримує світові котирування.

 

Серпневі ф’ючерси на нафту марки Brent на лондонській біржі ICE Futures з п’ятниці виросли на 2,1% до 75,1 $/барель, а липневі ф’ючерси на нафту марки WTI на електронних торгах Нью-йоркської NYMEX – на 3% до 73,7 $/барель.

 

Але попри зростання цін на нафту вчора на біржі в Малайзії вересневі ф’ючерси на пальмову олію впали на 1% до 3391 рінггитів/т або 817,7 $/т на даних про швидше зростання виробництва, ніж експорту у червні.

 

За даними асоціації SSPOMA, за 20 днів червня виробництво пальмової олії в країні виросло у порівнянні з аналогічним періодом травня на 13,4%, тоді як обсяг експорту – лише на 0,8-1,8% (за оцінками місцевих сюрвейєрів). Рішення Індонезії знизити експортне мито на пальмову олію з 265 до 175 $/т в разі, якщо експортна ціна перевищить 1000 $/т, посилить конкуренцію з малайзійською олією.

 

На чиказькій СВОТ липневі ф’ючерси на соєву олію після різкого нещодавнього обвалу за два останніх дні виросли на 6,7% до 1327 $/т, а грудневі – на 9,5% до 1268 $/т, що все одно на 7,8% поступається ціні минулого тижня.

 

Низькі ціни на пальмову олію знижують попиту на українську соняшникову олію, ціни на яку для старого врожаю вже опустилися до рівня цін на новий врожай та складають 1100-1150 $/т FOB.

 

Єгипетський оператор GASC оголосив місцеві та міжнародні тендери по закупівлі рослинних олій з поставкою у вересні. Можливо, що на тлі високих цін на соєву олію збільшаться обсяги закупівлі соняшникової олії, що відновить попит на соняшник в Україні.

Коментарі відвідувачів (0):