Відновлення переговорів між США та Китаєм піднімає ціни на сою

2019-07-25 12:08:40
Відновлення переговорів між США та Китаєм піднімає ціни на сою

Вчора ціни на сою виросли на тлі заяви Китаю про безмитну купівлю приватними переробниками 3 млн т американської сої та рішення уряду США виділити 16 млрд доларів для підтримки фермерів.

 

Міністр сільського господарства США Сонні Пердью повідомив, що фермери, як постраждали від торговельної війни з Китаєм, отримають щонайменше по 15 $/акр компенсації. На запитання, звідки уряд візьме додаткові 16 млрд доларів, міністр відповів, що детальний план буде оголошений наприкінці тижня.

 

Американські фермери, які стали основними виборцями президента Трампа, найбільше постраждали від торговельної війни з Китаєм. Поставки основної експортної продукції - сої до Китаю впали у 2018 році до 16-річного мінімуму.

 

Ще в минулому році МСГ США планувало виділити 12 млрд $ на компенсацію низьких цін на сільгосппродукцію та втрат від продажів.

 

Виконавчий директор Асоціації виробників сої штату Іллінойс заявив, що 15 $/акр компенсації стабілізують ситуацію для фермерів, які платять за кредитами. Наразі аграріїв турбують ще й перспективи майбутнього врожаю сої та кукурудзи.

 

Нагадаємо, що президенти США та Китаю домовилися відновити торговельні переговори. Трамп пообіцяв не запроваджувати нові мита, якщо Китай буде активно купувати американську сільгосппродукцію. Проте досі своїх обіцянок Китай не дотримав. 

Коментарі відвідувачів (0):