Відновлення економіки Китаю може підтримати ціни на рослинні олії

2020-03-19 12:05:10
Відновлення економіки Китаю може підтримати ціни на рослинні олії

Китай довів, що жорсткі карантинні заходи та тестування населення дозволяють ефективно боротися з хворобою. Вчора в Ухані, що є епіцентром епідемії Covid-19, вперше з моменту спалаху інфекції не було зафіксовано нових випадків зараження. Загалом в країні вчора виявлено 13 нових випадків зараження, з яких 12 – це вірус, завезений з-за кордону, і лише 1 людина інфікувалася в Китаї.

 

Китай починає скасовувати карантинні заходи та відновлювати нормальну роботу країни, що призведе до зростання попиту на імпортні товари.

 

Ціни на нафту на світових ринках продовжують падати і вже знизилися до рівня 2003 року, що посилює тиск на ринки рослинних олій.

 

Травневі ф’ючерси на пальмову олію в Малайзії вчора спочатку виросли на 3,5% через необхідність закриття пальмових плантацій на карантин, проте пізніше опустилися на 0,5% до 2239 рінггитів/т або 511,4 $/т, оскільки уряд змінив статус галузі пальмової олії з «несуттєвого» на «суттєвий».

 

На тлі відновлення Китаєм попиту на рослинні олії на біржах країни ф’ючерси на соєву олію виросли на 0,4%, а на пальмову олію – на 0,6%.

 

Травневі ф’ючерси на соєву олію в Чикаго вчора в ході торгів впали до 14-річного мінімуму 544 $/т, проте пізніше відновилися до рівня відкриття 558 $/т.

 

Ціни на соєві боби та олію підтримує зниження прогнозів врожаю сої в Аргентині та Бразилії через дефіцит опадів та спеку останніх тижнів.

 

Попит на аргентинську соєву олію зростає завдяки низькій ціні, яка знаходиться на рівні 560 $/т FOB Up River для поставок у травні-червні. Покупці розуміють, що ціни сягнули мінімуму і навряд чи опустяться ще на тлі очікуваного скорочення виробництва, тому активізують закупівлю.  


Внаслідок падіння цін на пальмову та соєву олію попит на українську соняшникову олію майже відсутній. Ціни пропозицій впали до 640-650 $/т FOB, тоді як ціни попиту на поставки у травні-червні залишаються на рівні 620 $/т FOB, що є найнижчим рівнем з грудня 2018 р.

 

Індія та Китай, де короновірус майже не розповсюджується, незабаром відновлять попит на рослинні олії, що втримає ціни від подальшого падіння.

 

Світ поступово вчиться боротьбі з пандемією, а новина про розробку вакцин та початок їх тестування на людях дозволяє сподіватися на швидку перемогу над вірусом.

Коментарі відвідувачів (0):