Відмова Китаю від американської сої посилює тиск на ціни

2019-08-19 12:03:16
Відмова Китаю від американської сої посилює тиск на ціни

Попри потужний тиск з боку президента Трампа, Китай не планує здійснювати значні закупівлі сої в США, щоб не посилювати залежність від імпорту.

 

Президент Соєвої асоціації Китаю Ян Баолун повідомив, що «в ході консультацій в США про закупівлю сої мова йшла про кількість та умови поставок, проте жодного разу не йшлося про ціни».

 

Наразі Пекін готовий купувати сою в значно менших, ніж очікувала американська сторона, обсягах, насамперед, через низьку конкурентоспроможність продукції США.

 

Минулого тижня Китай придбав 30 карго південноамериканської сої, внаслідок чого премія за бразильську сою виросла в порівнянні з американською на 10% за тиждень та 20% за місяць.

 

Китайські імпортери сподівалися на врегулювання торговельної суперечки з США, тому не законтрактували достатні обсяги для імпорту у вересні та жовтні, а наразі закупівля олійної взагалі призупинена.

 

Ще одним чинником зниження попиту на сою залишається АЧС та скорочення поголів’я свиней, кількість яких до кінця року, за оцінками експертів, може знизитися на 50%, через що споживання кормів продовжить зменшуватися.

 

Під тиском слабкого попиту листопадові ф’ючерси на сою в Чикаго опустилися до 321,5 $/т. Суха та тепла погода на Середньому Заході США на цьому тижні може знизити врожайність сої, що підтримує ціни.