Виділені Сенатом США 2 трлн $ підтримали лише фондові ринки

2020-03-26 12:08:58
Виділені Сенатом США 2 трлн $ підтримали лише фондові ринки

Два дні в Сенаті США демократи з республіканцями узгоджували пакет допомоги економіці та населенню країни після запровадженого карантину та зупинення підприємств для запобігання поширенню Covid-19.

 

Це дало позитивний сигнал фондовим ринкам, і протягом двох сесій основні біржові індекси США виросли на 10-16,5%, зокрема індекс Dow Jones на 16,5% до 21200 п., S&P 500 - на 12,5% до 248,54 п., Nasdaq Composite - на 10% до 7384 п, що дозволило повернутися до рівня, до якого вони впали у «чорний четвер» 12 березня.

 

Попри зростання фондових ринків сировинні залишилися на попередніх рівнях, і ціни на сільгосптовари та нафту майже не змінилися. Через запроваджений багатьма країнами карантин попит на товари залишається низьким, а швидке поширення Covid-19 в США (де інфіковані 69 тис людей) та Європі (в Італії – 74 тис та Іспанії – 49,5 тис людей) посилює тиск на ринки. Якщо карантин запровадять Індія, Бразилія та Аргентина, то можна очікувати стагнації ринків від низького попиту.

 

Вчора Сенат США більшістю голосів проголосував пакет заходів на 2 трлн $ для стимулювання економіки. У п’ятницю його розгляне Палата представників, після чого підпише президент. Документ передбачає виплату допомоги по безробіттю, виплати лікарням, бізнесу та окремим галузям, а також одночасну допомогу громадянам США в розмірі 1200 $. Також громадянам обіцяна оплачувана відпустка за хворобою.

 

Демократи заявили, що допомога не  стосуватиметься компаній Трампа та будь-яких офіційних осіб.

 

Нещодавно Трамп підписав законопроект про програму пом’якшення наслідків поширення Covid-19 для громадян на десятки мільярдів доларів, а також погодився на виділення 8,3 млрд $ для боротьби з епідемією.

Коментарі відвідувачів (0):