Від рішення Верховної Ради наразі залежить подальший курс гривні

2020-03-27 12:12:38
Від рішення Верховної Ради наразі залежить подальший курс гривні

Курс гривні на міжбанківському ринку стабілізувався і тепер залежить від того, чи проголосує Верховна Рада закони, на яких наполягає МВФ, щоб Україна змогла отримати допомогу у розмірі 8 млрд $.

 

Вчора гривня на міжбанку виросла з 27,99/28,05 грн/$ до 28,19/28,22 грн/$, а більшість угод була укладена в діапазоні 28,05-28,20 грн/$. Нацбанк вперше за три останні сесії для зниження попиту вийшов з інтервенцією, хоча продав валюти лише 11 млн $ за курсом 28,22 грн/$. Наразі ринок значно спокійніший, ніж на початку березня, коли почалася пов’язана з короновірусом паніка.

 

Нацбанк повідомив, що міжнародні резерви України складають майже 25 млрд $. Минулого року регулятор викупив надлишків валюти на 8 млрд $, а продав за 2 останні тижні 1,5 млрд $. Тому запас міцності залишається значним, і за необхідності, для зниження курсових коливань НБУ буде продовжувати валютні інтервенції.

 

Очільник МФВ Крісталіна Георгієва відзначила прогрес у переговорах з Україною щодо нової програми фінансування та повідомила, що раніше обговорена сума 5,5 млрд $ може бути збільшена в разі прийняття законів про вдосконалення структури регулювання в банківському секторі та земельної реформи.

 

Верховна Рада планує 28 або 29 березня провести позачергове засідання, і наразі депутати розглядають його умови та можливість проведення засідання на дворі, щоб уникнути інфікування.

 

Президент Зеленський закликав парламентарів ухвалити важливі для країни закони. Крім законопроектів про протидію епідемії Covid-19 мають бути розглянуті документи, які дозволять проводити засідання ВР дистанційно, хоча Конституція передбачає проводити сесії виключно у залі Верховної Ради.

 

Кабмін надав на розгляд депутатам зміни до держбюджету-2020, якими пропонується для протидії епідемії короновірусу зменшити доходи бюджету на 115 млрд грн та збільшити видатки на 96 млрд грн, а також створити стабілізаційний фонд на 124 млрд грн.

Коментарі відвідувачів (0):