Вчорашній понеділок став «чорним» для цін на нафту

2020-04-21 12:02:36
Вчорашній понеділок став «чорним» для цін на нафту

Вчора вперше у світовій історії ціни на нафту стали від’ємними. Травневі ф’ючерси американської нафти марки WTI за добу обвалилися втричі, з 18,3 $/барель до мінус 40,3 $/барель внаслідок відсутності вільних сховищ у покупців.

 

Термін дії травневих ф’ючерсів на нафту WTI завершується сьогодні, тому власникам контрактів прийшлось доплатити покупцям майже по 39 $/барель, щоб ті погодилися придбати ф’ючерси.  

 

Обмежувальні заходи, викликані пандемією Covid -19, знизили у квітні світовий попит на нафту на 30% або на 30 млн барелів/добу,тоді як світові виробники погодилися скоротити видобуток лише на 9,7 млн барелів/добу. Внаслідок цього, нафтою вже заповнені всі резервуари для її зберігання та навіть танкери, які використовують як сховища на воді.

 

Виробникам подекуди вигідніше віддати нафту безоплатно, ніж консервувати свердловини, оскільки подальше відновлення їх роботи завдає більші збитки чи навіть зменшує продуктивність свердловини. Наразі більшість нафтовиробників сподівається на швидке відновлення економіки та зростання попиту на нафту в найближчі місяці. Тому червневі ф’ючерси на нафту WTI вчора знизилися лише на 20% до 20,8 $/барель. Їх підтримала заява Трампа про те, що на тлі стрімкого падіння цін на нафту США поповнять свої стратегічні резерви, придбавши приблизно 75 млн барелів нафти.

 

Ф’ючерси на нафту марки Brent вчора опустилися лише на 10% до 25,3 $/барель.

 

Найближчим часом подібна ситуація може виникнути з російською нафтою марки Urals, оскільки продавці нафти з Саудівської Аравії активно просувають свою дешевшу та якіснішу нафту на ринок ЄС, де традиційно основним постачальником нафти була Росія.

Коментарі відвідувачів (0):