Вартість залізничних перевезень можуть збільшити з 19 лютого

2018-01-23 12:10:02
Вартість залізничних перевезень можуть збільшити з 19 лютого

Укрзалізниця завершила процедуру дерегуляції значення вагонної складової для власного парку вагонів та затвердила порядок розрахунку плати за їх використання, який вступить в дію з 19 лютого поточного року, - розповіли в прес-службі компанії.

 

Досі вартість перевезень вагонами компанії визначалася державою та була суттєво нижчою за фактичні тарифи для вантажовідправників. Різницю між ринковою та встановленою вартістю перевезень отримували посередницькі структури, що провокувало створення корупційних схем та зловживання всередині компанії. Експерти оцінюють даний ринок у 5 млрд грн на рік.

 

Процедура дерегуляції буде проводитися в два етапи. Спочатку щоденна оплата за послугу використання вагонів компанії буде розраховуватися за формулою, яка враховуватиме ринкову вартість нового вагону, видатки на ремонти, проведені протягом терміну експлуатації вагонів певного типу, рентабельність в межах 10% та дисконт фінансів у часі. Більшість залізниць сусідніх країн використовує аналогічну систему розрахунків. На наступному етапі запрацює система щоденних електронних торгів на базі «Prozorro.Продажі».

 

Імовірно, що вказане нововведення призведе до незначного подорожчання вартості залізничних перевезень.    

Коментарі відвідувачів (0):