В Україні залишаються незібраними 2 млн т кукурудзи

2018-11-28 12:33:48
В Україні залишаються незібраними 2 млн т кукурудзи

В Україні залишаються необмолоченими 4% площ або 190 тис га кукурудзи, переважно в північних та західних регіонах. При середній врожайності 10 т/га це приблизно 2 млн т кукурудзи.

 

Обумовлене низьким експортним попитом та логістичними проблемами перевантаження елеваторів кукурудзою на тлі рясного врожаю призвело до того, що частина врожаю залишилася в полі, а наразі збирання зупинили снігопади.  

 

Минулої зими збирання завершували за допомогою гвинтокрилів, які здували сніг рослин, після чого їх обмолочував комбайн. Додаткові витрати на гвинтокрил компенсувало зниження витрат на сушіння та зберігання зерна, проте збирання в цей період може погіршити якість кукурудзи.

 

Завдяки девальвації гривні ціни на кукурудзу в портах виросли до 5050-5070 грн/т, що стимулює продажі з боку виробників, яким наприкінці року потрібно закрити поточні витрати.

 

Валютні ціни на кукурудзу залишаються на рівні 165-167 $/т FOB для поставок в грудні та січні, й подальшого зростання поки що не очікується.

 

В США кукурудза зібрана з 94% площ, що на 2% поступається середньому 5-річному рівню та не відповідає очікуванням трейдерів, проте ціни на кукурудзу залишаються незмінними. Обіцяна на декілька наступних тижнів суха та тепла погода дозволить найближчим часом завершити збирання врожаю.