В Україні з 1 березня вступає в дію нова методика оцінки сільгоспземлі

2017-03-03 13:03:39
В Україні з 1 березня вступає в дію нова методика оцінки сільгоспземлі

З 1 березня в Україні запроваджується нова методика проведення нормативно-грошової оцінки сільгоспземель, яка була в минулому році розроблена Держгеокадастром та затверджена кабінетом міністрів. Про це розповів заступник міністра агропродполітики М. Мартинюк.

 

«Вказана методика запроваджує нові правила проведення оцінки землі, в основі яких лежить використання економічних показників рослинництва за 2010-2014 роки, що знаходяться у вільному доступі для всіх учасників ринку. Це дозволить забезпечити об’єктивність та достовірність розрахунків», - повідомив він.

 

Крім того, можна буде визначити адекватну вартість землі для правильного розрахунку земельних платежів, та уточнити дані Держгеокадастру.

 

«На початковому етапі за новими правилами проводитиметься оцінка окремих ділянок, проте вже в наступному році ми плануємо зробити всеукраїнську нормативно-грошову оцінку землі, яка востаннє проводилася 22 роки тому», - відзначив М. Мартинюк.

 

На думку заступника міністра, розповсюдження даної інформації дозволить уникнути змов між користувачами та оцінювачами землі з метою мінімізації бази розрахунку земельних платежів, що призведе до збільшення доходної частини місцевих бюджетів.

Коментарі відвідувачів (0):