В Україні планують відмінити держрегулювання цін на соціальні продукти

2016-08-05 13:18:02
В Україні планують відмінити держрегулювання цін на соціальні продукти

Мінекономіки та торгівлі планує на державному рівні відмінити з 15 серпня регулювання цін на соціально важливі продукти. Будуть зняті обмеження торговельної націнки на борошно і деякі вироби з нього, крупи, певні сорти хлібу, цукор, м’ясо яловичини, свинини та птиці та варені ковбаси, курячі яйця, соняшникову олію, молоко, сир, сметану та вершкове масло.

 

До 15 листопада буде вестися спостереження за цінами на продовольчому ринку, після чого протягом місяця буде прийняте остаточне рішення щодо можливості поновлення, повної відміни або часткового обмеження державного регулювання цін.

 

Такий порядок дій прописаний в проекті постанови Кабміну «Про пілотний проект по ціноутворенню на товари та послуги в галузі виробництва та продажу продуктів харчування», який був розроблений фахівцями Мінекономрозвитку. В супроводжувальній записці до документу вказано, що його впровадження дозволить виявити дійсний вплив державного регулювання на процес утворення цін в галузі продовольства. Очікується, що значно спроститься процес коригування цін, який буде враховувати коливання ринку, а це дозволить виробникам своєчасно реагувати на зміну кон’юнктури. До того ж ринкове ціноутворення сприятиме розвитку конкуренції.

 

Мінекономрозвитку відмічає, що незважаючи на державне регулювання цін, починаючи з 2003 року соціально важливі продукти дорожчають сильніше, ніж інші види продуктів. Тому відомство вважає за доцільне повністю відмовитись від практики держрегулювання.

 

Регулювати ціни на певні види продуктів на державному рівні почали після запровадження постанови Уряду від 25.12.96 «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади по регулюванню цін та тарифів».

Коментарі відвідувачів (0):