В США засіють найменшу за 100 років кількість озимої пшениці

2016-09-20 12:58:36
В США засіють найменшу за 100 років кількість озимої пшениці

Агентство Reuters із посиланням на інформацію від деяких експертів повідомляє, що площа сівби озимої пшениці в США в поточному році може стати найнижчою за останні 100 років. Головною причиною цього є падіння цін на зерно та висока конкуренція на світових ринках. Зокрема, площа сівби твердої червонозернистої озимої пшениці може скоротитися на 5% до показника, що відповідатиме рівню 1913 року.

 

Очікується, що в поточному сезоні світовим лідером з експорту пшениці стане Росія, яка посуне з перших сходинок США та країни ЄС за обсягами продажів на тлі рекордного врожаю зернової. До того ж, укріплення американського долара, яке спостерігається останнім часом, збільшує конкурентоспроможність більш дешевих української та російської пшениці.

 

Все це несприятливо впливає на прибутки американських фермерів. За прогнозами експертів, в штаті Оклахома, який є одним з найбільших виробників американської озимої пшениці, збитки фермерів від вирощування цієї культури можуть скласти 55 $ з акру. Імовірніше за все, що внаслідок цього аграрії віддадуть перевагу вирощуванню каноли, сорго, кукурудзи та сої.

 

Коментарі відвідувачів (0):