В США та ЄС ціни на пшеницю продовжують знижуватись

2017-05-16 12:35:05
В США та ЄС ціни на пшеницю продовжують знижуватись

Падіння, що розпочалося в п’ятницю на американських пшеничних біржах, продовжилося і в понеділок. Учасники ринку все більше звертають увагу на значні обсяги світової пропозиції.

 

Темпи сівби ярої пшениці перевищили очікування експертів. Станом на 14 травня засіяно 78% запланованих площ, тоді як показник аналогічного періоду минулого року складав 87%, а середній за п’ять років – 73%.

 

Стан посівів озимої пшениці продовжує погіршуватися. Протягом тижня частка посівів, стан яких оцінюється, як добрий або відмінний, зменшилася на 2% до 51%, що на 11% менше показника аналогічного періоду минулого року.

 

Липневі котирування пшениці в США знизилися:

  • в Чикаго на 3,5 $/т до 155,5 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю,
  • в Канзас-Сіті на 4 $/т до 157,4 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю,
  • в Міннеаполісі на 2,4 $/т до 198,4 $/т на тверду яру HRS-пшеницю.

 

Експерти FranceAgrimer вважають, що стан посівів пшениці покращився завдяки нещодавнім опадам. Наразі в доброму або відмінному стані знаходяться 76% посівів. Через укріплення курсу євро відносно долара та завдяки гарним перспективам майбутнього врожаю ціна пшениці на Euronext знизилася на 2 євро/т до 167,5 євро/т або 184,4 $/т.

 

В Україні закупівельні ціни на пшеницю знижуються на тлі низького попиту з боку трейдерів та переробників, що купують сировину лише за необхідності, не створюючи запасів. Аграрії завершують посівну та бажають розпродати залишки старого врожаю, проте трейдерів не цікавить пшениця врожаю минулого року. Наразі вони декларують такі ціни на зерно майбутнього врожаю в порту:

  • 2 клас - 154 $/т,
  • 3 клас - 150 $/т,
  • фураж - 145 $/т для поставок в липні-серпні.

Коментарі відвідувачів (0):