В понеділок долар на міжбанку продовжив дорожчати

2020-03-03 12:15:25
В понеділок долар на міжбанку продовжив дорожчати

Паніка на світових фінансових ринках, обумовлена епідемією короновірусу та її впливом на глобальну економіку, вже добралася й до України. Починаючи з п'ятниці, гривня подешевшала на 1,5% або 37 коп, тоді як долар виріс до 24,89/24,87 грн/$, хоча в понеділок на світових ринках спостерігалося поступове відновлення цін на нафту, акції та сільгосптовари. Російський рубль минулого тижня впав на 3,8%, проте вчора виріс за підтримки ринку нафти, ціни на яку за 2 дні відновилися на 6%.

 

Інвестори шукають надійні активи, уникаючи ринків, що розвиваються, до яких належить Україна. Падіння попиту на вітчизняні ОВДП з боку нерезидентів найближчим часом суттєво посилить тиск на гривню. 

 

Останні аукціони Мінфіну показали, що зниження доходності ОВДП та перекуплена гривня не цікавить інвесторів. За даними НБУ, в лютому портфель власників гривневих ОВДП виріс лише на 3%, що стало найменшим зростанням з жовтня 2019 р. Інвестиції нерезидентів у валютні ОВДП також зменшуються другий місяць поспіль і з початку року вже скоротилися на 15%.

 

Тиск на гривню посилиться, якщо нерезиденти почнуть виводити активи з України на тлі нестабільних світових ринків та скорочення експорту вітчизняної продукції внаслідок падіння попиту. 

 

Можливо гривня отримає певну підтримку з боку аграріїв, які з початком посівної кампанії активніше продаватимуть валюту задля поповнення обігових коштів. 

 

Уповільнення світової економіки та зниження попиту на товари зменшить надходження валюти до України, тому вкрай важливо найближчим часом отримати кредит МВФ, який дозволить стабілізувати українську економіку та курс гривні. 

 

Розповсюдження короновірусу в Україні зменшить ділову активність, призведе до падіння ВВП та погіршення стану економіки, що додатково посилить тиск на гривню. 

Коментарі відвідувачів (0):