В першому кварталі 2016 р. аграрії сплатили в бюджет України 1,7 млрд. грн. ПДВ

2016-05-31 13:47:56
В першому кварталі 2016 р. аграрії сплатили в бюджет України 1,7 млрд. грн. ПДВ

Обсяг надходжень до державного бюджету країни на протязі січня – березня поточного року після запровадження нової системи адміністрування ПДВ для сільгоспвиробників склав 1 млрд. гривень. Таку інформацію оприлюднив голова департаменту Державної фіскальної служби по податкам для юридичних осіб Олексій Лишенко.

 

За його словами, на протязі першого кварталу поточного року вітчизняні сільгоспвиробники задекларували податкових зобов’язань на загальну суму 1,7 млрд. гривень. Частина вказаної суми у розмірі 1 млрд. гривень була перерахована до державного бюджету, а залишок у 700 млн. гривень було переведено на спеціальні накопичувальні рахунки.

 

Зменшення кількості коштів, що перераховують аграрії до бюджету, в ДФС пояснюють скороченням поставок сільськогосподарської продукції. Тепер компаніям недоцільно використовувати для мінімізації податкових зобов’язань підприємства на спеціальному режимі оподаткування, оскільки 85 % від суми ПДВ перераховується до бюджету.

 

Державна фіскальна служба повідомила, що в 1 кварталі 2016 року сума відшкодування ПДВ склала 22,5 млрд. гривень, що майже вдвічі більше, ніж в 1 кварталі 2015 року. Голова ДФС відмітив, що ПДВ відшкодовується підприємствам своєчасно та затримок з виплатами не виникає.

 

Остаточний аналіз ефективності нововведень ДФС разом з експертами планує провести наприкінці 2016 року.

Коментарі відвідувачів (0):