В другій декаді серпня в Україні склалися задовільні агрометеоумови
В другій декаді серпня в більшості регіонів України переважали помірні, близькі до норми температури повітря. В середині декади холодний фронт приніс зливи з градом, шквали та похолодання. І лише на сході утрималася суха та тепла погода.
Середня температура повітря у західних регіонах складала 18,8 оС, у східних – 23,9 оС, у Київській та Сумській областях сягала 31-35 оС, у Харківській та Луганській – 36-37 оС.
Опади різної інтенсивності пройшли по всій країні протягом 1-3, подекуди 4-5 днів. У Чернівецькій, Миколаївській, Дніпропетровській, Харківській та Сумській областях кількість опадів склала 133-156% декадної норми, у Запорізькій та Донецькій – 240-336%, на заході та півдні країни – 52-77%, в центрі та на півночі – 36-50% норми. Найбільше опадів випало в Маріуполі, тоді як в окремих районах Чернігівської, Харківської, Луганської, Херсонської та Миколаївської областей їх не було взагалі.
Середня декадна температура ґрунту на глибині 10 см складала 20-29 оС.
Агрометеоумови минулої декади загалом були задовільними для завершення вегетації пізніх культур. В районах, де пройшли опади, накопичилися запаси ґрунтової вологи на площах, призначених під сівбу озимини. Але там, де їх не було, вологозабезпеченість ґрунту погіршилася.
Зливи уповільнили, а місцями й зупинили збирання врожаю. А висока вологість повітря сприяла поширенню грибкових хвороб рослин.
Станом на 20 серпня запаси ґрунтової вологи в більшості регіонах на площах, призначених під сівбу озимини, були недостатніми або незадовільними, в окремих районах центральних, східних та подекуди північних областей – задовільними.
Вологозабезпеченість метрового шару ґрунту під кукурудзою була достатньою або задовільною, під соняшником – задовільною або недостатньою, під соєю – незадовільною і лише подекуди оптимальною.
В окремих південних та центральних регіонах тривала сівба озимого ріпаку, спостерігалася поява сходів та першого справжнього листка.
Посіви кукурудзи залежно від строків сівби знаходилися у фазі молочної, воскової або повної стиглості. На рослинах сформувалися 1-2 качани, вага 1000 зернин складала 165-370 г, частину посівів збирали на зелений корм. На півдні спостерігається пошкодження рослин шкідниками, а в центрі – денне в’янення через дефіцит вологи.
На рослинах сої сформувалося від 14 до 62 бобів понад 1 см, які продовжують дозрівати. Стан посівів добрий, подекуди задовільний.
На більшості площ під соняшником триває дозрівання насіння, на півдні та подекуди в центрі рослини досягнули стиглості. Діаметр корзин в середньому складає 14-23 см. В окремих районах східних регіонів спостерігається денне в’янення рослин, але переважно стан посівів добрий.