В червні в Україні зміниться порядок обрахування портових зборів

2017-05-15 12:13:38
В червні в Україні зміниться порядок обрахування портових зборів

Очільник вітчизняного міністерства інфраструктури В. Омелян оголосив, що незабаром буде представлена нова методика для обрахунку портових зборів. «Я сподіваюсь, що вже в червні в.о. голови АМПУ Райвис Вецкаганс презентує морській ґалузі нову систему визначення портових тарифів та зборів, які у нас в країні досі залишаються одними з найвищих у світі, хоча реалії вимагають їх суттєвого зменшення та спрощення».

 

В січні міністр розповів про необхідність зменшення існуючих тарифів, а в квітні пообіцяв, що портові збори знизять у 2-3 кварталі поточного року. В березні 2017 року голова АМПУ оголосив про намір надати нову методику розрахунку зборів для затвердження Кабміном до 1 липня.

 

Ще в квітні минулого року Мінінфраструктури повідомляло, що разом з ЕБА працює над методикою розрахунку портових зборів з метою підвищення конкурентоспроможності вітчизняних портів та зацікавленості вантажовласників у співпраці. Після цього уряд доручив міністерству сформувати проект методики та узгодити її з представниками бізнесу.

 

Зниження портових зборів призведе до зменшення ставок на перевалювання зерна в портах, що дозволить підвищити закупівельні ціни на зернові.

Коментарі відвідувачів (0):