В більшості країн – експортерів зерна склалися сприятливі погодні умови

2021-03-19 12:03:13
В більшості країн – експортерів зерна склалися сприятливі погодні умови

Опади у США, Аргентині та Росії та прогнози сухої погоди в Бразилії найближчим часом будуть головними чинниками, що впливатимуть на ринки зернових та олійних культур.

 

Збільшення кількості опадів в регіонах вирощування озимої пшениці у США та на півдні Росії продовжує опускати ціни на зерно нового врожаю та посилювати тиск на ціни старого врожаю.

 

Цього тижня на Південних Рівнинах США у штатах Канзас, Техас та Оклахома пройшли довгоочікувані дощі, які покращили стан посівів озимої пшениці. Протягом тижня там триватимуть помірні, а подекуди сильні опади, які сприятимуть розвитку посівів та забезпечать достатню зволоженість ґрунту напередодні сівби.

 

Гарні опади, що пройшли минулого тижня на Середньому Заході США, покращили зволоженість ґрунту на більшій частині території. Найближчими днями дощі пройдуть в районах західної Айови та навколо Великих озер, які протягом всієї зими страждали від дефіциту вологи.

 

Нещодавно у південних регіонах Росії – Ставропольському та Краснодарському краї пройшли потужні дощі, які триватимуть ще тиждень, що покращить стан посівів озимої пшениці. Завдяки теплій зимі та рясним опадам сходи озимої пшениці отримані на тих полях, де їх не було восени через посуху. Стан посівів продовжує покращуватися, завдяки чому експерти вкотре підвищили прогнози врожаю озимої пшениці в країні.

 

У центральних та північних районах Бразилії інтенсивність опадів цього тижня зменшилася, що дозволило прискорити збирання сої та почати сівбу кукурудзи другого врожаю. Цьогоріч ці роботи проходять із запізненням на декілька тижнів, але вже добігають завершення і незабаром рекордний врожай сої 134-135 млн т буде повністю зібрано. Щоденні дощі сприятливо вплинули на посіви кукурудзи.

 

В Аргентині цього тижня пройшли помірні та сильні дощі, які покращили стан посівів сої та кукурудзи, що страждають від посухи. Опади триватимуть й надалі, а наприкінці тижня посиляться, що на тлі зниження температури до 20-25 градусів зменшить стрес від посухи для посівів сої.

 

На новини про покращення погодних умов у Південній Америці ринки відреагували зниженням котирувань. А дані по збиранню кукурудзи в Аргентині та сої в Бразилії й надалі посилюватимуть тиск на ціни.

Коментарі відвідувачів (0):