На соєвому ринку загострюється конкуренція

2017-08-21 14:26:42
На соєвому ринку загострюється конкуренція

На соєвому ринку загострюється конкуренція, а підстав для зростання цін поки що немає.

 

Експорт сої з США до Китаю зростає попри високу конкуренцію з боку Бразилії, головним чином, завдяки більш цікавій ціні американської олійної.

 

За даними USDA, тижневі експортні продажі сої перевищили очікування експертів та сягнули 549 тис т, що стало другим за значенням показником поточного сезону та рекордним рівнем останніх 2 місяців. Обсяг відвантаженої до Китаю протягом тижня сої перевищив сукупні продажі попередніх 3 тижнів.

 

Наразі ціна американської сої на 12 $/т нижча, ніж рівень пропозицій бразильської сої в порту Парангуа з поставкою в вересні - листопаді.

 

Експерти вважають, що зростанню попиту на американські соєві боби також сприяє прогноз рекордного виробництва олійної в країні та високий рівень світових кінцевих запасів, які за підсумками сезону 2016/17 становитимуть приблизно 97 млн т.

 

Стало відомо, що на минулому тижні був укладений контракт про постачання до Китаю 3,8 млн т соєвих бобів зі штату Небраска. Йому передувала укладена в минулому місяці угода на постачання в тому ж напрямку 12,5 млн т сої зі штату Айова.

 

За прогнозом агентства Safras&Mercado, в сезоні 2017/18 Бразилія збільшить експорт сої на 24% до 64,5 млн т. А споживання сої місцевими переробниками виросте на 1 млн т  до 41 млн т.

 

Загальна пропозиція сої в Бразилії в порівнянні з попереднім сезоном збільшиться на 19% до 116,3 млн т, тоді як загальне споживання включно з експортом – на 14% до 108,6 млн т. Кінцеві запаси сої виростуть з 2,63 до 7,71 млн т.

 

Виробництво соєвого шроту в сезоні 2017/18 складе приблизно 8,12 млн т, а експорт шроту виросте на 22% до 1,4 млн т.

 

В Чикаго ціна американської сої залишається на рівні 343 $/т, а наближення часу збирання нового врожаю буде суттєво тиснути на ринок.

 

Українська соя поки що торгується на рівні 360 $/т для жовтневих поставок в порт, проте через надлишок пропозицій дешевої південноамериканської сої ціна може суттєво знизитися.

Коментарі відвідувачів (0):