USDA зменшив прогнози світового споживання та кінцевих запасів пшениці

2016-10-13 12:09:51
USDA зменшив прогнози світового споживання та кінцевих запасів пшениці

Переглянувши оцінку початкових запасів пшениці та врахувавши можливе погіршення врожаю, експерти USDA скоротили прогноз світової пропозиції зернової в поточному сезоні на 1,6 млн. тон.

 

Прогноз світового виробництва зменшено на 0,4 млн.т до 744,44 млн.т, оскільки збільшення валового збору в Канаді на 1,0 млн.т та Австралії на 0,8 млн.т знівелювало погіршення врожаю в США на 0,3 млн.т та країнах ЄС на 2 млн.т. Погодні умови в Австралії залишаються сприятливими для  розвитку посівів пшениці, тому в USDA сподіваються на рекордну врожайність.

 

За рахунок збільшення експортного потенціалу для Австралії на 1 млн.т, США на 0,7 млн.т, Канади на 0,5 млн.т та України на 0,5 млн.т підвищений прогноз світового експорту пшениці на 1,9 млн.т до 174,7 млн.т. Покращення експортних перспектив американської пшениці пов’язане із зростанням її конкурентоспроможності, в тому числі в країнах Північної Африки, на тлі втрати певної частки ринку європейською пшеницею через поганий врожай та проблеми з якістю. Перше місце по експорту пшениці займе Росія, поставивши на світові ринки 30 млн. тон. На другій сходинці опиняться США з 26,5 млн. тон, на третій – країни ЄС, що зменшать експорт на 1 млн.т до 25 млн.т.

 

Світове споживання пшениці відносно вересневого звіту зменшиться на 1,0 млн.т до 735,7 млн.т. В США та ЄС менше пшениці буде використано з кормовою метою.

 

Прогноз світових кінцевих запасів зменшено на 0,7 млн.т до 248,4 млн. т, проте вони все одно залишаться рекордно високими. Прогноз запасів для США збільшено на 1,1 млн.т до 31,0 млн.т, що стане найвищим показником за останні 29 років.

 

Коментарі відвідувачів (0):