USDA прогнозує у 2026/27 МР скорочення імпорту пшениці до Північної Африки на 13%

2026-05-19 09:08:15
USDA прогнозує у 2026/27 МР скорочення імпорту пшениці до Північної Африки на 13%

Експерти USDA прогнозують, що у 2026/27 МР країни Північної Африки завдяки нарощуванню власного виробництва пшениці скоротять її імпорт порівняно з попереднім сезоном на 12,9% з 33,3 до 29 млн т, що стане першим скороченням поставок за останні п’ять років.

 

Очікується, що Марокко зменшить імпорт пшениці на 43% до 4 млн т, Алжир – на 10%, а Єгипет – на 5%.

 

У USDA зазначають, що сприятливі погодні умови дозволили наростити виробництва зерна в регіоні. За прогнозами, у 2025/26 МР Марокко збільшить виробництво зерна порівняно з попереднім сезоном майже вдвічі, а Туніс – на 20%.

 

Незважаючи на прогнози скорочення закупівель, країни Північної Африки залишаться одними з найбільш залежних від імпорту, а Єгипет збереже статус найбільшого світового імпортера пшениці.

 

У 2026/27 МР Єгипет та Індонезія можуть імпортувати по 12,5 млн т пшениці. Проте скорочення імпорту допоможе країнам зменшити витрати на продовольство на тлі нестабільних світових цін на агропродукцію.

Коментарі відвідувачів (0):