Уряд США виділяє 16 млрд доларів на допомогу фермерам

2019-05-24 12:04:48
Уряд США виділяє 16 млрд доларів на допомогу фермерам

У четвер уряд США офіційно оголосив про виділення 16 млрд доларів для компенсації втрат від торговельної війни з Китаєм. Із вказаної суми 14,5 млрд $ виплатять безпосередньо виробникам, а залишок коштів направлять на розподіл продовольства всередині країни та розвиток нових ринків збуту для сільгосппродукції США.

 

Вказана допомога не стане цільовою для основної культури, яку США експортували до Китаю – сої, а буде розподілена і на інші культури. Хоча спочатку експерти вважали, що фермери отримають по 2 $/бушель сої, що складало би приблизно 25% від її ринкової вартості.

 

В МСГ США повідомили, що допомога не визначатиметься конкретною цифрою за тону або культурою, а буде розраховуватися за єдиною ставкою для кожного округу, що залежатиме від суми збитків, які зазнав регіон, а також кількістю земель, що оброблюються.

 

Конкретні цифри в перерахунку на бушель не називалися, щоб уникнути тиску на ринок, проте виплати, імовірно, стануть більшими, ніж в минулому році, оскільки наразі виділено 14,5 млрд $ в порівнянні з минулорічними 10 млрд $.

 

Перші виплати будуть проведені в липні або серпні, а до 2020 пройдуть ще два транші. Проте в МСГ сподіваються, що вже з серпня торговельна угода з Китаєм все ж таки буде підписана.

 

Ціни на сою у вівторок впали, але вчора на новинах про виділення допомоги відновилися до 301,2 $/т.   

Коментарі відвідувачів (0):