Уряд Аргентини підвищив експортні мита на сільгосппродукцію

2019-12-16 12:02:53
Уряд Аргентини підвищив експортні мита на сільгосппродукцію

Новий уряд Аргентини, що розпочав свою роботу 10 грудня, вирішив підняти експортні мита на агропродукцію, які у вересні 2018 року були знижені попередньою владою. 

 

Оприлюднений 14 грудня указ передбачає скасування експортного мита в розмірі 4 пєсо за кожний експортований долар США. Замість цього задля збільшення бюджетних надходжень та залучення коштів на соціальні програми уряду запроваджується 12% мито на кукурудзу, пшеницю, ячмінь, сорго та насіння соняшнику, а також 30% - на соєву олію, шрот та боби. 

 

Експерти Oil World очікували, що мито на сою підвищиться до 35%, тоді як на соєвий шрот та олію - до 20%, що дозволило б нарощувати обсяги власної переробки. З 2000-х років влада Аргентини послідовно дотримується такої стратегії, встановлюючи експортні мита на сою на 3-5% вище, ніж на олію та шрот. 

 

З метою введення в дію нових ставок мита МСГ країни з понеділка 16 грудня зупиняє реєстрацію експорту зерна та його похідних. 

 

Перед тим, як новий уряд приступив до роботи, виробники різко збільшили продажі та реєстрацію експортного мита, щоб не потрапити під підвищені ставки. 

 

Місцеві аналітики вважають, що зупинка реєстрації експорту дозволить уряду запровадити відповідні зміни вже з початку наступного тижня, а незабаром додатково підвищити мита. 

 

Очільник Сільського товариства Аргентини (SRA) Даніель Пєлєгріна в інтерв'ю радіостанції Mitre заявив, що підвищення мита негативно вплине на виробництво зерна. 

 

Зупинка експорту аргентинської кукурудзи, сої та продуктів переробки найближчим часом призведе до їх незначного подорожчання. Проте в далекій перспективі зниження рентабельності вирощування змусить фермерів зменшити виробництво окремих культур. 

Коментарі відвідувачів (0):