Укрзалізниця знову підвищує тарифи на використання вагонів

2018-10-17 12:05:29
Укрзалізниця знову підвищує тарифи на використання вагонів

Вже з наступного місяця Укрзалізниця підвищує тарифи на використання вагонів в середньому на 41%, хоча востаннє ціни підвищували 28 липня 2018 року. Відтепер орендна плата за використання вагону-зерновозу збільшиться на 48% до 1055 грн/добу.

 

Чергове підвищення тарифів на перевезення вдарить як по виробниках, так і по експортерах. Воно вже спричинило зростання тарифів на перевезення зерна на 150-200 грн/т. 

 

Багато експедиторських компаній, виробників та експортерів вже інвестують у власні вагони-зерновози, щоб підвищити ефективність перевезення вантажів на експорт. Але Укрзалізниця не може забезпечити тепловозну тягу для подачі вагонів, що призводить до простоїв навіть власних чи орендованих вагонів. А коли трейдери та перевізники повідомили про готовність придбати власні тепловози, керівник Укрзалізниці заявив, що це позбавить доходів компанію-монополіста. 

 

Вчора на робочому засіданні комітету з питань аграрної політики та земельних відносин ряд народних депутатів та керівників профільних асоціацій висловили занепокоєння станом речей, які відбуваються в логістиці та спричинені, зокрема, діяльністю монополіста у галузі транспортних перевезень «Укрзалізниці». 

 

Генеральний директор УАК Павло Коваль розповів про незадоволення членів Української аграрної конфедерації, більшість з яких є провідними операторами аграрного ринку, та наголосив на критичному стані надання логістичних та інфраструктурних послуг. Крім того, він поцікавився у народних депутатів, чи мають вони ще інструменти впливу на органи виконавчої влади та керівництво державних монополій?

 

Попереднім рішенням засідання у складі 4 комітетів ВРУ та представників найбільших профільних асоціацій було підготовлено та направлено листа на ім’я Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та Президента Петра Порошенка. У ньому детально описаний стан справ відносно інфраструктурного забезпечення перевезень аграрних вантажів та сформульована вимога щодо необхідності проведення зустрічі керівництва «Укрзалізниці» з представниками аграрних асоціацій, керівництвом Міністерства агрополітики, Міністерства інфраструктури та народними депутатами під головуванням очільника уряду. Але дана пропозиція була проігнорована.

 

Останньою крапкою в непрофесійному відношенні «Укрзалізниці» до проблем, сформульованих аграріями, стала пропозиція підняти тарифи на перевезення залізничним транспортом більшості аграрних вантажів. Зокрема, тариф на використання зерновозів «Укрзалізниця» пропонує підвищити на 48%.  Але такі дії призведуть до економічних втрат, зокрема, у середніх та малих товаровиробників.

 

Тому на сьогоднішньому засіданні профільного комітету народними депутатами одностайно було прийнято рішення звернутись до Президента та Прем’єр-міністра з проханням втрутитись у ситуацію, що склалась на ринку транспортних послуг, а також акцентувати увагу на необхідності вирішення організаційних та кадрових питань стосовно керівництва «Укрзалізниці».