Укрзалізниця збільшила тарифи за використання власних вагонів

2019-04-22 12:04:05
Укрзалізниця збільшила тарифи за використання власних вагонів

Нові тарифи за використання власних вагонів Укрзалізниці оприлюднені 19 квітня в «Урядовому кур’єрі» та наберуть чинності через 30 днів після публікації, - повідомив фінансовий директор компанії А. Рязанцев.

 

Вказані ставки переглядатимуться щоквартально, щоб забезпечити відновлення основних засобів, які використовуються при перевезеннях протягом встановленого терміну експлуатації рухомого парку.

 

Останніх пів року компанія не змінювала ставки, оскільки вартість ремонту вагонів в 4 кварталі 2018 року значно не змінилася, а прогнозний індекс цін промислових виробників відповідає фактичному рівню за 2018 рік.

 

Проте за 4 місяці поточного року значно виросла вартість нового вагону та його ремонту, а також змінився індекс цін промислових виробників, тому тариф використання вагонів вкотре потребує перегляду.

 

За словами А. Рязанцева, перегляд ставок не завжди означає підвищення плати за використання вагонів. Для деяких вагонів розміри ставок виросли, але по окремих позиціях вони не змінилася, або знизилися, як, наприклад, для критих вагонів та автомобілевозів.

 

Наразі тариф за використання власних вагонів Укрзалізниці нижчий, ніж вартість користування приватним парком, що підтверджують дані з продажу послуг по перевезенню в системі ProZorro.Продажі.

 

Ми опрацьовуємо механізм перенесення сформованої на ProZorro ціни на вартість всього парку, щоб повністю перейти на ринкове регулювання тарифів на використання вагонів Укрзалізниці, яке залежить лише від попиту та пропозицій, без будь-яких інших складових. Нова модель дозволить уникнути корупційних ризиків в цьому сегменті діяльності компанії, - зазначив А. Рязанцев.

Коментарі відвідувачів (0):