Укрзалізниця закриє для відвантаження зерна 99 станцій

2018-06-18 12:14:59
Укрзалізниця закриє для відвантаження зерна 99 станцій

На спільному засіданні представників Укрзалізниці, аграрного бізнесу та Європейської бізнес-асоціації (ЄБА) були визначені можливості оптимізації в новому сезоні логістики зернових вантажів, - розповів в.о. голови правління Є. Кравцов.

 

Із запропонованих фахівцями Укрзалізниці до оптимізації 177 станцій, які планувалося реструктурувати, або тимчасово/повністю закрити для операцій по відвантаженню, в ході обговорення в переліку залишилося 99 станцій.

 

Вирішено, що повністю для відвантаження будуть закриті 27 станцій, ще 41 станцію тимчасово закриють для відвантаження в період липень-грудень 2018 року з можливим подальшим відновленням роботи в разі наявності заявок на середньодобове завантаження/розвантаження хоча б 5 вагонів протягом щонайменше 3 місяців. Крім того, 24 станції будуть тимчасово закриті для відвантаження в період липень-грудень 2018 року з можливим подальшим відновленням роботи в разі наявності заявок на середньодобове завантаження/розвантаження хоча б 10 вагонів протягом щонайменше 6 місяців.

 

Ще 7 фінансово збиткових станцій мають можливість протягом декількох місяців збільшити обсяг середньодобового завантаження вагонів та вийти на прибутковий рівень.

 

Діяльність виключених станцій буде ще раз проаналізована фахівцями, та в разі зміни показників роботи станції будуть реорганізовані.

 

На думку Є. Кравцова, прийняте рішення дозволить збільшити обсяги перевезень та сприятиме інвестуванню в модернізацію потужностей по зберіганню зерна.

 

Попередній аналіз фахівцями Укрзалізниці роботи 528 станцій показав, що 328 з них наразі оброблюють 6% зернових вантажів, та відпускають щодня не більше двох вагонів зерна. При цьому вони вимагають значних витрат на утримання та залучення дефіцитного тягового складу.

Коментарі відвідувачів (0):