Укрзалізниця вдосконалює систему розподілу вагонів

2017-09-22 15:10:03
Укрзалізниця вдосконалює систему розподілу вагонів

Представники найбільших компаній аграрної галузі Cargill, Glencore, Нібулон та інші 20 вересня зустрілися з в.о. голови правління Укрзалізниці Є. Кравцовим та перевірили роботу автоматизованої системи розподілу зерновозів, а також обговорили шляхи її вдосконалення.

 

Сьогодні весь парк цементовозів, зерновозів та критих вагонів розподіляється автоматичною системою «Центру транспортної логістики».

 

«Ми прагнемо посилити взаємодію клієнтів та залізниці. Протягом вересня автоматизованою системою розподілено понад 21 тис вагонів-зерновозів, 4 тис цементовозів та 2,2 тис критих вагонів. На просторі, де використовують колію 1520 мм немає більш прозорої системи. Вона надає нам дані по всіх операціям, починаючи з формування заявки. Відсутність контролю за механізмом розподілу вагонів раніше провокувала зловживання. Тепер ми маємо прозорі критерії розподілу зерновозів та розраховуємо на підтримку учасників ринку», - повідомив Є. Кравцов.

 

До кінця року парк напіввагонів також перейде під контроль автоматичної системи.

 

В системі Месплан клієнти бачать обсяг задоволення замовлень та кількість наданих вагонів. Вагони розподіляються між замовниками пропорційно заявкам. Наразі основними критеріями розподілу є відстань порожнього пробігу між місцями вивантаження та наступного завантаження, час очікування завантаження та інші, проте з часом кількість критеріїв зростатиме, що дозволить ефективніше використовувати рухомий склад, зменшувати порожній обіг, прискорювати час проведення операцій.

 

Диспетчер одночасно бачить в системі кількість заявок клієнтів та наявних порожніх вагонів та може швидко оформити документ на пересилку вагону до місця завантаження.

 

На прохання трейдерів Є. Кравцов доручив передбачити в системі можливість створення маршрутних відправок та закликав клієнтів вдосконалювати логістику, розвивати власну інфраструктуру (елеватори, перевалювальні комплекси, тощо).

Коментарі відвідувачів (0):