Укрзалізниця створює компанію для купівлі напіввагонів

2018-05-31 12:10:39
Укрзалізниця створює компанію для купівлі напіввагонів

Про наміри Укрзалізниці створити нову компанію для закупівлі 3,5 тис вагонів за кредитні кошти ЄБРР розповів в.о. голови правління Є. Кравцов.

 

На баланс нової вагонної компанії UZ Cargo Wagon будуть переведені вагони, придбані протягом 2018-19 рр. за надані ЄБРР кредитні кошти. Даний проект Рада директорів банку мала затвердити 23 травня, проте розгляд вказаного питання перенесено на іншу дату.

 

Загальна вартість проекту оцінена у 240,7 млн $, з яких 150 млн $ виділить ЄБРР, а залишок Укрзалізниця профінансує власним коштом та за рахунок залучення грантів з програм технічної кооперації. За інформацією ЄБРР, мова йде про закупівлю майже 6,5 тис напіввагонів, тоді як загальна потреба Укрзалізниці оцінюється у 24 тис напіввагонів.

 

На думку Є. Кравцова, створення окремої кампанії дозволить новому рухомому парку бути більш рентабельним, ніж інвентарному. Вагони працюватимуть в статусі приватного парку, що дозволить встановлювати реальні тарифи на використання, підвищить окупність рухомого складу та зацікавить інвесторів. Задля реалізації подібних проектів Укрзалізниця вже веде переговори з інтернаціональними компаніями, що працюють на ринках США та Європи.

 

Інвестиційний план Укрзалізниці передбачає закупівлю 8,88 тис нових вагонів у 2018 році, з яких 3,4 тис вагонів будуть придбані за кредитні кошти ЄБРР, при цьому закупівля вагонів-зерновозів проектом фінплану не передбачена.

 

Укрзалізниця неодноразово повідомляла, що однією з основних проблем компанії є дефіцит локомотивного парку.