Україна збільшила експорт азотних добрив, попри їх дефіцит на внутрішньому ринку

2021-12-14 12:27:28
Україна збільшила експорт азотних добрив, попри їх дефіцит на внутрішньому ринку

В асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» повідомили з посиланням на дані Держмитниці, що у листопаді 2021 р. Україна експортувала 105 тис т азотних добрив на суму 62 млн доларів, зокрема 63 тис т карбаміду, 16 тис т вапняно-аміачної селітри та 25,5 тис т карбамідо-аміачної суміші (КАС). Основними покупцями добрив стали Румунія, Болгарія, Угорщина, Італія, Аргентина та деякі інші країни.  

 

При цьому, за інформацією Держмитниці, карбамідо-аміачна суміш експортувалася за середньою ціною 317 $/т, тоді як на внутрішньому ринку України її вартість в цей час перевищувала 600 $/т (без ПДВ). На думку експертів, це свідчить про демпінговий експорт дефіцитного товару.

 

Водночас імпорт азотних добрив до України в листопаді сягнув 275 тис т на суму 136 млн доларів, що значно перевищує показники попередніх місяців. Експерти УКАБ пояснюють це високою вартістю та дефіцитом добрив на внутрішньоукраїнському ринку, викликаними високими цінами на сировину для їх виготовлення та стримуванням продажів вітчизняними виробниками.

 

Зокрема протягом листопада Україна імпортувала 82 тис т аміачної селітри, 70 тис т карбаміду, 55 тис т карбамідо-аміачної суміші (КАС), 37 тис т зневодненого аміаку та 29 тис т сульфату амонію. Основними постачальниками вказаних добрив стали Білорусь, Росія, Узбекистан, Казахстан, Польща, Болгарія, Грузія, Литва, Латвія та Туркменістан.

Коментарі відвідувачів (0):