Україна, Казахстан та Росія збільшать експорт пшениці на 4%

2019-07-09 12:01:48
Україна, Казахстан та Росія збільшать експорт пшениці на 4%

За даними опитування Reuters 19 представників зернового ринку, у 2019/20 МР Україна, Казахстан та Росія збільшать експорт пшениці на 4% до 63,2 млн т, що посилить конкуренцію з ЄС. Сприятливі погодні умови взимку виявилися потужнішими, ніж червнева спека, тому врожай пшениці в регіоні виросте на 8,5% до 120,4 млн т.

 

Більшість пшениці ці країни експортують Чорним морем до Африки та країн Близького Сходу, які одночасно є покупцями пшениці в ЄС, де в поточному сезоні врожай також збільшиться.

 

Проте для Росії, яка залишається найбільшим світовим експортером пшениці, місцеві агенції ІКАР та СовЕкон знизили прогнози врожаю внаслідок червневої спеки.

 

За попередніми даними, цьогорічна якість пшениці в Україні та Росії буде краща, ніж зазвичай, що посилить конкуренцію між країнами та дозволить утримувати ціни на високому рівні. Завдяки спеці червня пшениця нового врожаю матиме вищий вміст протеїну, а також суттєво збільшиться частка продовольчого зерна.

 

Серед чинників, які можуть вплинути на експорт пшениці з РФ, експерти називають стагнацію виробництва м’яса птиці та уповільнення зростання виробництва свинини, що знизять внутрішнє споживання зерна.

 

Найбільший виробник зерна в Центральній Азії – Казахстан розпочне збирання врожаю у вересні. За даними агенції Agritel, останнім часом країна скоротила експорт борошна через збільшення потужностей борошномельних підприємств у країнах Центральної Азії.