Україна активізує імпорт свинини

2018-01-11 12:14:57
Україна активізує імпорт свинини

Сальдо зовнішньої торгівлі свіжим, охолодженим або замороженим м’ясом свинини у 2017 році в порівнянні з попереднім роком скоротилося на 40%, а торгівлі живими свинями – зменшилося у 5 раз.

 

Загалом у 2017 році Україна експортувала 4,9 тис т свинини на суму 10,5 млн $, та імпортувала 5,6 тис т свинини на суму 9,96 млн $.

 

Збільшення закупівлі свинини у другому півріччі 2017 року дозволила не лише наздогнати рівень імпорту 2016 року, але й вдвічі перевищити його.

 

Валютні надходження від реалізації свинини на зовнішніх ринках вдвічі збільшилися завдяки зростанню експортних цін в порівнянні з попереднім роком, тоді як обсяг поставок виріс в натуральному значенні на 56%.

 

Обсягу продажу живих тварин виросли на 8%, проте через значно вищу, ніж у 2016 році ціну реалізації, дохід склав 4,5 млн $. Одночасно вітчизняні тваринники активізують імпорт чистопородних та гібридних свиней задля посилення племінного потенціалу, що призвело до значного зростання імпорту живця, сума якого сягнула 4,35 млн $.

 

Експорт свинячих субпродуктів сягнув рекордних 8,6 тис т та приніс 9,98 млн $, що дало змогу зменшити від’ємне зовнішньоторговельне сальдо по вказаній товарній позиції.

 

Протягом 2017 року вітчизняні трейдери активно купували свинячий жир та експортували заморожені свинячі субпродукти до Гонконгу та В’єтнаму.

 

Нагадаємо, що нещодавно Білорусь запровадила тимчасову заборону імпорту свинини з Одеської, Вінницької, Рівненської та Луганської областей через зафіксовані у вказаних регіонах спалахи АЧС.

Коментарі відвідувачів (0):