У 2017 році банки профінансували аграріїв на 115 млрд грн

2018-02-26 13:56:39
У 2017 році банки профінансували аграріїв на 115 млрд грн

У 2017 році українські банки надали сільгоспвиробникам кредитів на суму 115 млрд грн. Зокрема, фінансування малого та середнього бізнесу, за оцінками експертів, збільшилося на 70%.

 

Кредитні портфелі невеликих українських банків на 40% складаються з кредитів аграріям.

 

Більшість фінустанов віддає перевагу господарствам, що оброблюють 500-10 тис га землі. Проте вони не вміють правильно складати бізнес-план та готувати необхідні документи. В цьому плані з середніми господарствами працювати легше, оскільки вони мають певний досвід та можуть наймати необхідних спеціалістів. На жаль, менеджери банків не в змозі навчити виробників готувати документи, хоча й можуть допомогти порадою.

 

Відповідні тренінги та семінари проводять й закордонні проекти, зокрема, Міжнародна фінансова корпорація, проте цього замало, - наголошують банкіри.

 

Кредити від виробників ЗЗР, насіння та сільгосптехніки є додатковим джерелом фінансування, що складає понад половину кредитів аграрного сектору. Такі компанії мають інформацію про позичальників, тому швидко приймають рішення, навіть протягом доби, а відсоткова ставка для постійних клієнтів може бути нижче 10%.