Туреччина ввела мито на російське зерно

2017-03-17 12:07:25
Туреччина ввела мито на російське зерно

З 15 березня Туреччина відмінила безмитні поставки пшениці, кукурудзи та соняшникового шроту для деяких країн, в першу чергу Росії, що є головним постачальником. Відтепер буде діяти мито 130%.

 

З липня 2016 р. по лютий 2017 р. Туреччина імпортувала близько 2 млн. тон російської пшениці, поступившись лише Єгипту. В 2015-2016 році обсяг імпорту сягнув 3,1 млн. тон.

 

Варто зауважити, що введене Туреччиною мито стосуватиметься імпорту вказаної продукції з Росії, та ще деяких країн, що постачають до країни товари в незначних обсягах. Всіх інших крупних імпортерів сільгосппродукції до Туреччини, в тому числі Україну, введені обмеження не стосуються.

 

Офіційно Туреччина поки що не надала пояснень щодо такого рішення, проте експерти розцінюють його, як відповідь на все ще існуючу заборону на поставки до Росії деяких видів плодоовочевої продукції турецького виробництва.

 

Введення Туреччиною мита на імпорт російського зерна може збільшити попит на українське зерно. Очікуємо, що найближчим часом виростуть закупівельні ціни на пшеницю та кукурудзу, які протягом останнього тижня впали на 1-2 $/тн на тлі світових знижувальних тенденцій.

Коментарі відвідувачів (0):