Тривала зупинка підприємств в Китаї може привести до їх масового банкрутства

2020-02-25 12:07:38
Тривала зупинка підприємств в Китаї може привести до їх масового банкрутства

Мільйони китайських компаній наразі зупинені та зазнають шалених збитків, відшукуючи резерви для порятунку.

 

Приватний бізнес, що забезпечує 80% робочих місць в країні та 60% ВВП, не має коштів для виплат за кредитами та зарплат. За відсутності урядової підтримки вже у поточному кварталі більшість таких підприємств може збанкрутіти.

 

Не допоможуть дрібному та середньому бізнесу Китаю такі стимулюючі заходи від держави, як зниження відсоткових ставок за кредитами, збільшення кредитування банками та зменшення критеріїв для відновлення роботи підприємств.

 

Але якщо держава вже зробила все, що могла, для порятунку економіки, то чим може в цій ситуації допомогти крупний бізнес? Досі банки допомагали підприємствам лише в межах безпосередньої боротьби з епідемією. Так, найбільший банк країни Industrial & Commercial Bank of China запропонував допомогу 5% своїх клієнтів (що складає 14 тис підприємств) в сумі 5,4 млрд юанів або 770 млн $. На початку лютого кілька китайських банків виділили 254 млрд юанів на кредити з метою стримування розповсюдження вірусу.

 

Проте перелік компаній, які можуть отримати кредит, обмежений жорсткими вимогами та спеціальним лімітом, який встановлюють місцеві органи влади та банки. Задля отримання коштів підприємство має доказати, що не менше 10% кредиту витратить на боротьбу з вірусом.

 

Ще до появи вірусу більшості дрібних та середніх приватних фірм загрожувало банкрутство через торговельну війну з США та кредитний тиск, які минулого року зменшили економічне зростання країни до тридцятирічного мінімуму. Найбільшому ризику піддаються ресторани, турагенції, авіакомпанії, отелі та торговельні центри, - повідомляє рейтингова агенція Liahne Ratings Global.

 

Банки також стикаються із великими проблемами через дефіцит капіталу. Якщо епідемія затягнеться, то коефіцієнт проблемних боргів у банківській системі Китаю збільшиться у три рази.