Тренди європейського ринку після обвалу

2016-04-25 15:27:01
Тренди європейського ринку після обвалу

В п’ятницю обсяг торгів на Euronext сягнув колосальних значень. Особливо це стосувалося ринків ріпаку та пшениці. На ринку нафти в США та фондових ринках спостерігалися технічні корекції, які розповсюдилися на зернові ринки. Внаслідок впливу важких фундаментальних факторів ринки пшениці та кукурудзи постраждали в більшій мірі, ніж ринки олійних культур, які отримують зиск від жорсткого балансу. Соя зберігає тенденцію до зростання.

 

Згідно даних звіту StatsCan канадські сільгоспвиробники планують збільшити посівні площі під горохом на 16 % та під сочевицею на 30 % для того, щоб відповідати попиту з боку Індії. Пшениці Durum буде засіяно на 5,2 % більше, ніж торік, проте м’якої пшениці засіють на 5,7 % менше. Загалом посівні площі під пшеницею скоротяться на 1,1 %, що дещо менше, ніж очікувалося. Найбільшою несподіванкою стала інформація щодо сівби каноли. Замість очікуваного скорочення площ на 1,5 % продемонстровано зменшення посівів каноли на 3,7 % до 19,345 млн. акрів, що дозволило ще більше вирости цінам на канолу в Канаді та на ріпак в Європі. Крім того, олійний ринок підтримується стабільною ціною пальмової олії.

 

Збирання врожаю сої в Аргентині проведене лише на 16,4 %, тоді як зазвичай в цю пору року воно виконане на 46 %. Спочатку обсяг виробництва сої переглянуло в бік зниження Міністерство сільського господарства Аргентини, зменшивши прогноз на 3,3 млн. тон до 57,6 млн. тон. Після цього біржа Буенос-Айреса зменшила оцінку виробництва на 4 млн. тон до 56 млн. тон.

 

Очікується падіння експорту українських зернових до Китаю під кінець кампанії. Доволі обмеженою виглядає перспектива кампанії 2016/17 МР. Такі зміни стосуватимуться кукурудзи та ячменю. Ячмінь в наступному сезоні не зможе сягнути цьогорічного рекордного показника відвантажень до Китаю. Досить низька імовірність того, що ціна фуражного ячменю буде дорівнювати ціні продовольчої пшениці, як це було в вересні-жовтні 2015 року. Їх вартість в найближчі місяці буде відрізнятися на 10 $/тону і така тенденція відслідковується в форвардних угодах, що наразі укладаються виробниками. Попит на ячмінь з боку найбільшого його імпортера – Саудівської Аравії відіграє вирішальну роль у формуванні ціни ячменя в новому сезоні, зокрема і в Україні.

Коментарі відвідувачів (0):