Трейдерів турбує дефіцит вологи на посівах озимих культур

2018-10-31 12:04:39
Трейдерів турбує дефіцит вологи на посівах озимих культур

Тепла та суха погода, що встановилася в основних країнах-виробниках зернових, сприяє завершенню збирання пізніх зернових та олійних, проте стримує темпи сівби через дефіцит ґрунтової вологи.

 

В Україні в третій декаді жовтня запаси продуктивної вологи в орному шарі ґрунту (0-20 см) на посівах озимини були в більшості недостатніми (11-20 мм) або незадовільними (1-10 мм). В окремих регіонах Херсонщини, Одещини, Миколаївщини та Донеччини орний шар був майже сухим. Проте в західних, північних та центральних областях кількість вологи в орному шарі була оптимальною (21-30 мм та більше).

 

Посіви озимої пшениці, жита та тритикале знаходяться доброму стані, а рослини перейшли у фазу кущення.

 

На європейській частині Росії, де вирощується більша частина озимої пшениці, суха погода сприяла завершенню збирання врожаю. Середньодобова температура на 3-7 градусів перевищувала норму, а опадів майже не було. В південних регіонах завершується сівба озимих культур, хоча дефіцит ґрунтової вологи не сприяє отриманню сходів. В окремих районах Ростовської області та Ставропольського краю посуха призвела до зрідженості посівів. На територіях, де на попередній декаді пройшли опади, запаси вологи достатні, а стан посівів переважно добрий й місцями задовільний.

 

В США опади поповнюють запаси вологи, але затримують сівбу озимої пшениці, тому нею засіяно лише 78% площ проти 85% в середньому за 5 років. Сходи отримані на 63% площ, що на 4% поступається середньому 5-річному показнику. Майже 53% посівів знаходяться в доброму або відмінному стані, 33% – в задовільному, 14% - в слабкому.

 

В Європі панує посушлива погода, й лише у Бельгії та північному заході Франції пройшли опади. Обіцяні на цьому тижні дощі відновлять запаси вологи та прискорять темпи сівби озимини. Потужні зливи в Італії викликали повені.

Коментарі відвідувачів (0):