Торговельні війни можуть змінити структуру посівних площ

2018-03-28 12:10:12
Торговельні війни можуть змінити структуру посівних площ

Запроваджені деякими країнами імпортні мита на сільгосппродукцію суттєво змінять світові баланси, що призведе до стрибка цін на олійні та зернові культури.

 

Після запровадження в минулому році Індією мита на горох та сочевицю, світові ціни на бобові культури впали на 20-40%. Цьогоріч Канада, що є найбільшим виробником бобових, скоротить посіви сочевиці на 27%, а гороху – до мінімуму за 7 років на користь посівів пшениці та каноли, ціни на які в порівнянні з попереднім МР відчутно виросли та й надалі залишатимуться високими.

 

Обумовлене падінням виробництва в Аргентині зростання цін на сою змусить американських фермерів збільшити посіви сої з 90 до 91 млн акрів, скоротивши при цьому посіви кукурудзи з 90 до 89 млн акрів. Вперше за 35 років сої посіють більше, ніж кукурудзи, проте ще не остаточний показник. Суперечка між США та Китаєм лише набирає обертів і остаточної відповіді на запроваджені Трампом імпортні мита на китайські товари вартістю 60 млрд $ ще немає.

 

Китай заявив про готовність завдати потужного удару по американській економіці та, навіть, політичній стабільності. Заборона або обмеження імпорту до КНР сої з США зашкодить не лише американській економіці, але й фермерам, більшість з яких голосували за Трампа, а тепер зазнають збитків через його дії.

 

Наразі трейдери очікують прогнозу USDA по посівних площах у 2018 році, який буде оприлюднений у четвер, та спостерігають за діями Китаю у відповідь на санкції США.

Коментарі відвідувачів (0):