Тендер в Єгипті підтримав ціни на соняшникову олію

2019-05-10 12:04:18
Тендер в Єгипті підтримав ціни на соняшникову олію

Єгипетський оператор GASC придбав на тендері у компанії Glencore 30 тис т соняшникової олії з поставкою у серпні за ціною 706 $/т CFR, яка на 7 $/т перевищує закупівельну ціну торгів квітня.

 

Ціни на соняшникову олію в Єгипті вперше з кінця минулого року перетнули рівень 700 $/т CFR на тлі скорочення пропозицій з боку України.

 

Також GASC придбав 18,5 тис т соєвої олії місцевого виробництва з поставкою в липні за ціною 672,63 $/т CFR, яка на 3,6 $/т нижча, ніж на попередніх торгах, що є наслідком падіння світових цін на соєві боби та олію.

 

В поточному сезоні GASC придбав на тендерах 249 тис т соєвої олії, що на 50% перевищує обсяг закупівель відповідного періоду минулого року, та 160,5 тис т соняшникової олії, що відповідає рівню попереднього МР.

 

Чорноморський ринок соняшникової олії в середу виріс на підсумках тендеру в Єгипті та завдяки відновленню попиту з боку Індії, яка придбала партії соєвої олії за ціною 685 $/т CFR та соняшникової за ціною 718 $/т CFR на тлі скорочення пропозицій українськими продавцями.

 

Дефіцит сировини у переробників, викликаний стримуванням продажів виробниками, та заплановані на липень-серпень профілактичні зупинки переробних підприємств активізували попит з боку покупців вітчизняної соняшникової олії, ціни попиту на яку виросли до 667-670 $/т FOB, а ціни пропозицій – до 675 $/т FOB.

 

В Чикаго за два дні ф’ючерси на соєві боби впали на 2,7% до 298,5 $/т, на олію – на 2,2% до найнижчого з 2015 року рівня – 586,6 $/т після провалу торговельних переговорів між делегаціями США та Китаю на тлі наближення моменту запровадження 25% мита на китайські товари на суму 200 млрд $.

 

Слідом за падінням соєвого комплексу ф’ючерси на пальмову олію в Куала-Лумпурі вчора знизилися на 1,5% до 482,9 $/т, попри прогнозоване скорочення у квітні виробництва на 1,9% та запасів на 5%. Сьогодні вийде офіційний звіт по фактичних обсягах виробництва та залишків, який вплине на ціни.

 

Від сьогоднішнього звіту USDA трейдери очікують коригування прогнозів виробництва сої в Південній Америці та попиту з боку Китаю.

Коментарі відвідувачів (0):