Тенденції світового соєвого ринку

2016-05-11 13:38:02
Тенденції світового соєвого ринку

Якщо на минулому тижні зростання світового ринку сої склало 11,4 USD, то на поточному тижні воно досягло показника 12,5 USD, ще більше прискоривши темпи зростання.

 

Після тривалого та неістотного розвитку в період з вересня 2015 року ринок соєвих бобів нарешті розпочав впевнене зростання та вже досяг рівня червня 2015 року.

 

Основною рушійною силою для такої динаміки котирувань, що все більше прискорюється, є прогнози врожаю аргентинської сої, які більшість аналітиків ринку переглядає в бік зменшення. Якщо на початку сезону прогнози надмірної пропозиції сої обвалили котирування та довгий час не давали їм можливості зростати, то наразі новини з Південної Америки використовують, як привід, в тому числі й спекулятивний, для продажу наявних запасів. Фермери США вже довгий час не могли знайти покупців, тому не втрачають можливість підтримати ціни та реалізувати власну продукцію.

 

Окрім затримок збиральної кампанії, пов’язаних зі зливами та відсутністю сонця, очікується можлива погана якість зібраного врожаю. Практично 100 % вологість повітря, що спостерігалася на протязі останніх 20 днів, у сукупності з доволі високими температурами можуть призвести до проростання та гниття зібраного зерна.

 

Відчутну підтримку американській сої надають експортні ціни, які в вівторок в США склали 394 $/тону, в той час, як в Бразилії вони становили 400 $/тону, а в Аргентині 402 $/тону. Станом на 21 квітня експортні продажі сої досягли найвищого за останні три місяці обсягу та склали 946,5 тис. тон.

 

Цілком ймовірно, що в умовах зниження врожаю сої в Бразилії та Аргентині, а також під впливом інформації про погану якість нового врожаю південноамериканської сої, США почнуть задавати світовому ринку власні умови. Можливо, що структура посівних площ буде переглянута на користь сої.