Темпи сівби в США та Росії вищі, ніж в Україні та Франції

2019-10-28 12:00:10
Темпи сівби в США та Росії вищі, ніж в Україні та Франції

Посушлива погода в Україні затримує сівбу озимини, а тривалі опади у Франції ще й перешкоджають збиранню кукурудзи. Завдяки сприятливим умовам темпи сівби в Росії та США перевищують минулорічні.

 

Станом на 24 жовтня в Україні озимими культурами засіяно 6,6 млн га або 91% запланованих площ, зокрема:

  • пшеницею – 5,7 млн га або 91%,
  • ріпаком – 1,073 млн га або 99%,
  • ячменем – 834 тис га або 91%,
  • житом – 117 тис га або 96%.

 

В середині жовтня посіви озимих незалежно від термінів сівби мали задовільний стан та знаходилися у фазі пророщування зерна та утворення сходів, третього листа, вузлових коренів та початку кущення. Подекуди в Україні триває сівба озимих. 

 

Через те, що майже 40% площ були засіяні після оптимальних термінів, рослини суттєво відстають у фазовому розвитку. У рослин, засіяних в оптимальні терміни, гущина складає 250-650 шт/м. Подекуди в південних та центральних регіонах спостерігається зрідженість посівів озимої пшениці через посушливі умови та пошкодження рослин шкідниками.

 

В Росії озимими культурами засіяно 17,7 млн га або 101,4% від запланованого в порівнянні з 17,5 млн т на цю дату у 2018 р. Але сівба озимих ще не закінчена.

 

Погода у другій декаді жовтня в Центрі та Поволжі сприяла розвитку озимих рослин, які, в залежності від термінів сівби, знаходяться у фазі сходів, утворення листка та кущення. На Уралі та в Західному Сибіру тепла погода з достатніми опадами сприяла вегетації озимих. На півдні, особливо в регіонах Кубані, Ставрополя та Ростовської області через дефіцит вологи спостерігається зрідженість посівів.

 

У Франції внаслідок тривалих дощів станом на 21 жовтня озимою пшеницею засіяно лише 29% площ, що є найнижчим показником з 2011 року та значно поступається середньому показнику 59%. Сівбу озимого ячменю розпочали на тиждень раніше, ніж в минулому році, проте наразі ним засіяно лише 50% площ в порівнянні з 61% на цю дату у 2018 р.

 

На більшій частині північно-східної Європи жовтень був дощовим, що перешкоджало сівбі озимих та збиранню пізніх зернових та олійних культур.

 

Станом на 20 жовтня в США  озимою пшеницею засіяно 77% запланованих площ в порівнянні з 75% в середньому за 5 років. Тепла та суха погода дозволить прискорити сівбу, а обіцяні опади покращать зволоженість ґрунту, яка дещо нижча, ніж торік.

Коментарі відвідувачів (0):