Темпи експорту кукурудзи значно відстають від минулорічних

2017-11-17 12:22:06
Темпи експорту кукурудзи значно відстають від минулорічних

Протягом останнього тижня США експортували 945,5 тис т кукурудзи попри очікування трейдерів у 1,2 млн т. Обсяг експорту кукурудзи з США в новому сезоні на 25% менший, ніж на аналогічну дату попереднього сезону.

 

Трейдери вважають, що лише подальше падіння цін зможе прискорити темпи відвантажень, оскільки фундаментальні чинники для зростання поки що відсутні.

 

Дещо затримується сівба кукурудзи в Південній Америці, але опади, що пройшли нещодавно, дозволять виправити ситуацію.

 

За даними Зернової біржі Буенос-Айреса, протягом минулого тижня в Аргентині сівба кукурудзи просунулася лише на 1% і станом на 15.11.17 засіяно 35% запланованих площ, що значно поступається як тогорічному, так і середньорічному показнику для вказаного періоду.

 

В центральних та південних регіонах Бразилії кукурудзою під перший врожай засіяно 54% запланованих площ, що на 15% поступається показнику минулого року та на 2% нижче середнього п’ятирічного рівня.

 

З початку 2017/18 МР станом на 16.11.17 Україна експортувала 2,4 млн т кукурудзи проти 2,9 млн т на відповідну дату минулого року. Скорочення експорту на 18% обумовлено падінням попиту з боку покупців та логістичними проблемами з доставкою зерна в порт. Затримка збирання викликала уповільнення експорту в вересні-жовтні, а зниження світових цін в листопаді на тлі зміцнення гривні призвело до відмови виробників продавати вирощену продукцію.

Коментарі відвідувачів (0):