Ціни та попит на мінеральні добрива будуть знижуватися

2020-04-17 12:03:13
Ціни та попит на мінеральні добрива будуть знижуватися

Галузь міндобрив, яка досі не надто постраждала від короновірусу, зараз демонструє ознаки падіння внаслідок логістичних проблем та дефіцитом сезонних робітників в ЄС та США. Якщо сегмент фосфатних добрив підтримують перебої з виробництвом у Китаї, то азотні добрива залишаються під тиском низьких цін на газ.

 

Запроваджені більшістю країн карантини призвели до дефіциту водіїв вантажівок та робітників для сезонних сільгоспробіт, що вкупі зі скороченням кредитування й високою волатильністю валют призводить до зниження попиту на добрива та тиску на ціни.

 

Ціни на фосфорні добрива досі підтримувало закриття найбільшого промислового центру в Китаї, тому на початку квітня на DAP/MAP основні порти ціни складали 274-350 $/т. Зараз на світовому ринку купує добрива лише Індія, яка придбала 400 тис т на DAP з поставкою у квітні-травні. Але з 3 квітня влада Індії зменшує дотації на DAP на 2% в порівнянні з 2019 р, що вплине на попит. В США на тлі початку річкової навігації та розширення площ сівби кукурудзи на 8% та сої на 10% спостерігається пожвавлення попиту.

 

Попит на азотні добрива, зокрема карбамід, аміачну селітру та аміак традиційно знижується з квітня по червень. Індія – один з найбільших імпортерів RCF, імовірно на початку травня скоротить тендер з 1,7 до 1 млн т на тлі високої ціни (щонайменше 251,9 $/т CFR для західного узбережжя та 257,65 $/т для східного). Найближчим часом експерти не очікують істотного зниження цін, які наразі знаходяться на рівні 218-265 $/т.

 

Ціни на калійні добрива залишаються на рівні 184-232 $/т FOB Балтика,хоча спостерігається зниження попиту на тлі значних запасів в Китаї (4 млн т при річному споживанні 9 млн т) та скорочення держсубсидій в Індії. Обидві країни ще не уклали угоди з основними постачальниками на 2020 р. Бразилія скорочує попит через девальвацію реалу, Малайзія через карантин.

 

Російські виробники міндобрив переорієнтувалися на внутрішній ринок, збільшивши у 1 кварталі поставки на 35% до 3 млн т, що обумовлено раннім початком посівних робіт та бажанням аграріїв придбати добрива за низькими цінами на осінь. Так, компанія «Фосагро» збільшила продажі на 50% до 917 тис т, «Єврохім» - на 24% до 686 тис т. Крім традиційних азотних добрив аграрії купують також фосфорні та NPK-добрива.

Коментарі відвідувачів (0):