Ціни на ячмінь в Україні продовжують зростати

2018-07-31 12:08:11
Ціни на ячмінь в Україні продовжують зростати

Станом на 30 липня в Україні з 98% запланованих площ намолочено 3 млн т озимого ячменю з врожайністю 3,5 т/га, та з 49% площ - 1,6 млн т ярого ячменю з врожайністю 2,08 т/га. 

 

Низька врожайність ярого ячменю та затримка збирання, викликана двотижневими рясними опадами, підвищує попит на ячмінь з боку експортерів. На світовому ринку ціни на пшеницю і ячмінь різко виросли на тлі прогнозів про зниження врожаю в Європі, Україні та Росії. Через затримку збирання в Росії та Україні досі відсутні дані про реальну врожайність, тому наразі неможливо спрогнозувати валовий збір та відкоригувати світові баланси.  

 

Трейдери продовжують активно підвищувати закупівельні ціни на український ячмінь, який за минулий тиждень подорожчав ще на 5-6 $/т й торгується на рівні 200-203 $/т з доставкою в порт. Завдяки знеціненню гривні з 26,4 до 26,8 грн/$, гривневі ціни виросли на 250-300 грн/т до 6250- 6350 грн/т.

 

В минулому сезоні Росія отримала гарний врожай ячменю та компенсувала зниження поставок ячменю з України, тому цьогорічне імовірне скорочення виробництва ячменю в Росії збільшить напруження в світовому балансі пропозиції та споживання. 

 

В Росії через потужні опади збирання ярого ячменю затримується. Наразі обмолочено лише 11% площ під яровим та озимим ячменем, з яких отримано 2,9 млн т зерна з врожайністю 3,01 т/га проти 3,74 т/га у 2017 році. 

 

На наступний тиждень прогнозується тепла погода без опадів, яка дозволить активізувати збирання зернових та наповнити ринок пропозиціями про продаж. Крім того, високі закупівельні ціни також будуть сприяти збільшенню пропозиції, що дещо стабілізує ціни на ячмінь.

Коментарі відвідувачів (0):