Ціни на ячмінь продовжують рости
Засуха в Австралії продовжується, та зменшує перспективи врожаю пшениці та ячменю, що може суттєво вплинути на світовий баланс ячменю. Згідно з даними Австралійського бюро метеорологів, за період з 1 квітня по 30 червня кількість опадів на східному і західному узбережжі Австралії(основних виробників зернових) було вдвоє менше за середньорічну норму.
В Європі урожайність і якість ячменю краща за минулорічну, та валовий збір збільшиться не зважаючи на засуху в Іспанії та Італії.
Світові ціни на ячмінь продовжують зростати слідом за цінами на пшеницю та підштовхують вверх закупівельні ціни на український ячмінь.
На протязі двох тижнів ціна українського фуражного ячменю з поставкою в порт виросла з 140 до 148-150 $/т або 4550-4700грн/т.
Крім зростання світових цін на ячмінь, додатковим фактором росту стала затримка збирання нового врожаю на два тижні, що призвело до необхідності в терміновому залученню великих партій для закриття позицій за раніше укладеними контрактами.
Закупівельні ціни на внутрішніх елеваторах ростуть ще більшими темпами ніж в портах. Це пов’язано з тим, що трейдери дорого купують для поставки на жовтень-листопад. Так ціни на елеваторах за останній тиждень зросли з 4000 грн до 4150-4250 грн/т..
Темпи експорту нового врожаю нарощуються і по даних Мінагропроду. Україна станом на 19 липня з початку нового 2017/18 МР поставила на зовнішні ринки 1,253 млн. тонн зернових культур в т.ч. пшениці 194 тис. тонн, ячменю - 370 тис. тонн, кукурудзи - 689 тис. тонн.