Ціни на ячмінь падають під тиском скорочення попиту

2019-08-08 12:04:50
Ціни на ячмінь падають під тиском скорочення попиту

Основний світовий покупець ячменю - Саудівська Аравія скоротить у 2019/20 МР його імпорт внаслідок великих початкових запасів та рясних опадів взимку та навесні, які дозволили тривалий час використовувати пасовища та скоротити споживання фуражу.

 

За оцінками USDA, в новому сезоні Саудівська Аравія зменшить в порівнянні з попереднім МР споживання ячменю на 10% до 7 млн т та його імпорт на 1,5 млн т до тих же 7 млн т.

 

Державний оператор SAGO, що є головним імпортером країни, не вважає необхідним тримати великі запаси ячменю з огляду на ситуацію на світових ринках.

 

Наразі SAGO придбав 1,7 млн т ячменю нового врожаю з поставкою в липні-жовтні, що на 46% поступається показнику відповідного періоду минулого року.

 

Збільшення обсягу пропозицій ячменю, обумовлене відновленням виробництва в Австралії та ЄС, на тлі скорочення споживання в Саудівській Аравії тисне на світові ціни, які в порівнянні з попереднім сезоном опустилися на 30% до 205-215 $/т CFR, що відповідає рівню 175-180 $/т FOB Чорне море.

 

Україна збільшить в порівнянні з минулим роком виробництво ячменю на 13-14% з 7,6 до 8,6-8,7 млн т завдяки високій врожайності. Але через падіння закупівельних цін виробники й надалі зменшуватимуть посівні площі під культурою, які з року в рік скорочуються.

 

На тлі незначного попиту з боку експортерів ціни на ячмінь в Україні залишаються на рівні 165-167 $/т в порту. Активізація експорту до Китаю на початку липня підвищила ціни з 155 до 165 $/т СРТ, проте після того, як Китай почав купувати дешевший французький ячмінь, ринок залишився під тиском низького попиту.

Коментарі відвідувачів (0):