Ціни на українську кукурудзу отримали нові чинники підтримки

2018-03-29 12:17:50
Ціни на українську кукурудзу отримали нові чинники підтримки

Ціни на українську кукурудзу, які в березні різко виросли на 20 $/т, а потім обвалилися на 15 $/т та наразі складають в порту 182-185 $/т, отримали нові чинники підтримки.

 

На тлі тривалої посухи аналітики знизили прогнози виробництва кукурудзи в Аргентині до 29-30 млн т, проте експерти Зернової біржі Буенос-Айресу (BAGE) у вчорашньому звіті залишили його на рівні 32 млн т.

 

За даними BAGE, в поганому або дуже поганому стані знаходяться 75,2% посівів, кукурудза обмолочена з 18% площ, що значно перевищує середній 5-річний показник, проте врожайність виявилася значно гіршою за очікування, що може викликати скорочення валового збору.

 

Аналітики Rabobank вважають, що у випадку запровадження Китаєм імпортного мита на сою або етанол, ціни на американську сою та кукурудзу можуть впасти на 2-2,5%. Вже зараз китайські імпортери, уникаючи ризиків, віддають перевагу бразильській сої, хоча вона торгується по 414 $/т FOB Паранагуа, тоді як ціна американської сої на FOB-порти США становить 403 $/т.

 

Збільшення попиту на українську кукурудзу з боку Китаю призвело до різкого стрибка цін на початку березня. Трейдери очікують, що в квітні попит знову почне зростати, що дозволить укріпитися цінам на українську кукурудзу.

Коментарі відвідувачів (0):